Činen u nadoknadi za tri boda Kavasakija

Chung Sung-Jun/Getty Images

Kavasaki nastavlja siguran korak ka odbrani titule u japanskoj Džej-ligi.

U meču 31. kola fudbaleri Frontejla savladali su na domaćem terenu Šonan rezultatom 2:1. Gol odluke postigao je Činen u četvrtom minutu nadoknade vremena. Šonan je poveo preko Tanake u 26. minutu, a izjednačio je Hatate u 66.

povezane vesti

Kavasaki ima 75 bodova, devet više od drugoplasirane Jokohame. Obe ekipe će do kraja šampionata odigrati po osam mečeva.

U ostalim mečevima Nagoja, trenutno treća na tabeli, savladala je Oitu 1:0. Strelac jedinog gola bio je Inagaki. Hirošima je kao gost bila bolja od Sapora 2:0, a Kašima je takođe na gostovanju pobedila Serezo Osaku 2:1.

U poslednjem meču u nedelju Gamba Osaka je trijumfovala protiv Kašive 2:1, golovima Usame i Sugamija u prvom poluvremenu. Počasni pogotak delo je Kamije u 86. minutu.