Čudesan preokret Solt Lejka u snežnim uslovima u Masačusetsu

Ostale lige - Fudbal 13. mar 20228:40 > 8:47 0 komentara
MLS New England Revolution forward Adam Buksa 9 beats Real Salt Lake midfielder Tate Schmitt 21 in the air during a match between the New England Revolution and Real Salt Lake on March 12, 2022, at Gillette Stadium in Foxborough, Massachusetts. Photo by FOXBOROUGH, MA - MARCH 12: New England Revolution forward Adam Buksa (9) beats Real Salt Lake midfielder Tate Schmitt (2
Fred Kfoury III/Icon Sportswire via Guliver

U nedelju je odigrano osam utakmica u profesionalnoj američkoj MLS ligi. Pobede su ostvarili Hjuston Dinamo, Čikago Fajer, Real Solt Lejk, Sinsinati, Filadelfija, Dalas, Kolorado Rapids i Portland Timbers.

Povezane vesti

Najviše golova viđeno je u Foksborou, Masačusetsu, gde su u pravim zimskim uslovima za igru gosti iz Solt Lejka posle velikog preokreta pobedili Nju Ingland sa 3:2. Poveo je domaći tim sa 2:0 i vodio sve do 88. minuta kada su fudbaleri Reala uspeli najpre da izjednače na 2:2 da bi u trećem minutu sudijske nadioknade vremena stigli do pobede od 3:2.

Golove su postigli Boateng u 45+3. i Altidor u 62. minutu za Nju Ingland, Kordova u 78, Gled u 88. i Šmit u 90.+3. minutu za Real Solt Lejk.

Proekret je viđen i u Hjustonu gde je domaći tim pobedio Vankuver Vajtkaps sa 2:1. Kavalini je u 14. minutu doveo Vankuver u vođstvo, ali je Kintero sa dva pogotka u 33. i 50. minutu osigurao tri boda Dinamu. U timu gostiju bio je i srpski internacionalac Ranko Veselinović. Dobio je žuti karton.

Pažnju je privukao i debitantski gol 19-godišnjeg Alana Velaska za Dalas protiv Nešvila. Tinejdžer iz Argentine ušao je u igru u drugom poluvremenu i u 87. minutu se „prošetao“ kroz odbranu gostiju za konačnih 2:0.

Rezultati: Hjuston Dinamo – Vankuver Vajtkaps 2:1, D.C. Junajted – Čikago Fajer 0:2, Nju Ingland – Real Solt Lejk 2:3, Orlando Siti – Sinsinati 1:2, Filadelfija Junion – San Hose Ertkvejks 2:0, Dalas – Nešvil SC 2:0, Kolorado Rapids – Sporting Kanzas Siti 2:0, Portland Timbers – Ostin 1:0.