Čudesni Prijović i Vestern Junajted šampioni Australije

Fudbal ostalo 28. maj. 202217:08 > 17:10
Players of Western United celebrate victory with the trophy during the A-League Mens Grand Final match between Western United and Melbourne City at AAMI Park on May 28, 2022, in Melbourne, Australia. A-League Mens Grand Final - Western United v Melbourne City
(Photo by Robert Cianflone/Getty Images)

Ekipa Vestern Junajteda osnovana tek 2018. godine postala je novi šampion Australije najviše zahvaljujući srpskom golgeteru.

Povezane vesti

Čuda su moguća! Vestern Junajted je u Grand finalu pobedio dosadašnjeg šampiona Melburn Siti sa 2:0. Meč je igran pred 22.495 gledalaca na AAMI parku u Melburnu.

Zeleno-crni su poveli već u drugom minutu autogolom Portrugalca Nuna Reisa koji je posle kornera u borbi za loptu sa Aleksandrom Prijovićem nesrećno savladao svog golmana. Konačan rezultat postavio je Prijović u 30. minutu.

Srpskom napadaču bio je to 13. pogodak u sezoni i on je ubedljivo najbolji strelac tima.

Vestern Junajted je osnovan tek 2018. godine, ali je ove sezone iznenadio sve favorite. Posebno gradske rivale, najpre Melburn Viktori u polufinalu, zatim i Melburn Siti u borbi za veliki pehar namenjen najboljem timu Australije.

Aleksandar Prijovic of Western United celebrates after scoring a header in the first half during the A-League Mens Grand Final match between Western United and Melbourne City at AAMI Park on May 28, 2022, in Melbourne, Australia. A-League Mens Grand Final - Western United v Melbourne City
(Photo by Vince Caligiuri/Getty Images)

Posebne pohvale zaslužuje Aleksandar Prijović. Korpulenti Srbin (visok 1.91 m) najpre je jedinimo golom na revanš meču protiv Velington Finiksa (1:0) odveo Vestern Junajted u polufinale. A onda, u borbi za finale, nakon poraza u prvoj utakmici (0:1) u revanšu u gostima postigao je prva dva gola i zabeležio asistenciju za treći pogodak, nakon čega je Vestern Junajted eliminisao gradskog rivala Melburn Viktori sa 4:1.

Sad je bio čovek odluke i u finalu. Čestitke.