Damjao za tri poena Kavasakija

Matt King/Getty Images

Sve je bliži Kavasaki odbrani trona u japanskoj Džej-ligi. Savladali su u 32. kolu ekipu Tokija minimalnim rezultatom 1:0.

Gol odluke delo je Brazilaca Leandra Damjaoa u prvom minutu nadoknade prvog poluvremena. Odlično je reagovao na dodavanje Noboricata. Tokio je dominirao u drugom poluvremenu, imao čak 12 šuteva ka golu rivala, ali je mreža aktuelnih šampiona ostala netaknuta.

Ubedljiv trijumf na gostovanju upisala je ekipa Saporoa. Sa 5:1 dobili su Gamba Osaku. U strelce se upisalo pet različitih igrača. Seriju je otvorio Komai, a onda su pogađali Fernandes, Takamine, Kaneko i Daglas. Počasni gol za domaće delo je Patrika.

U ostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Fukuoka – Šimicu 1:2, Kobe – Urava 5:1, Kašima – Jokohama FC 1:2, Kašiva – Sendai 1:1.

Na tabeli vodi Kavasaki sa 81 bodom. Imaju čak 12 više od Jokohame Marinosa i meč više. Treći je Kobe sa 57.