Deportivo iz Kalija preživeo Tunju zahvaljujući Vaskesu

Džon Vaskes Deportivo Kali
Getty Images/Pool

Odigrana su još dva meča 5. kola kolumbijske Aperture.

Deportivo Kali je kao gost savladao Patriotas sa 1:0, a jedini pogodak na stadionu „Independensija” u Tunji postigao je 25-godišnji vezista Džon Vaskes u 14. minutu.

Bila je to i četvrta pobeda lidera iz Kalija na početku sezone, ali i treći poraz Patriotasa u prva četiri susreta.

U drugom susretu dana, Santa Fe je u Monteriji savladao domaći Haguares de Kordobu takođe sa 1:0.

Gol odluke delo je Džona Adolfa Arijasa (23) u 62. minutu. Ovaj vezista, koji je došao kao pojačanje iz Amerike Kali, drugi put u pet dana odlučio je pobednika u prvenstvenom meču njegovog novog kluba.

Santa Fe sa utakmicom manje i devet bodova zauzima peto mesto, uz tri pobede i jedan poraz, dok je Haguares sedmoplasirani sa sedam bodova.