Derbi milionera: Vasko na Marakani srušio bledi Flamengo

Ostale lige - Fudbal 16. apr 20218:50 > 8:50 0 komentara
Flamengo Vasko
Nayra Halm/Fotoarena

Fudbaleri Vasko da Game savladali su Flamengo sa 3:1 na Marakani u brazilskom Karioka šampionatu i tako su doneli nadu navijačima za plasman u nokaut fazu.

Bio je to drugi uzastopni trijumf Vaska, koji sada ima 13 bodova na petoj poziciji, tri manje od Fluminezea. S druge strane, Flamengo je pretrpeo drugi poraz i ima 19 bodova na drugom mestu, bod manje od Volte Redonde.

„Ima još 20 minuta“, govorio je trener Rožerio Seni svojim igračima, koji se nisu ponašali kao da je u pitanju derbi. Seni je na poluvremenu zamenio Maurisija Islu, ali to nije dalo rezultat.

Nasuprot njima, Vasko se borio i već u prvom poluvremenu stvorio je dva gola viška preko Lea Matosa i Hermana Kana. Morato je u 78. minutu obezbedio trijumf, dok je Vitinjo u 93. minutu samo ublažio poraz domaćih.

Bio je to prvi poraz Flamenga u derbiju milionera posle 17 uzastopnih utakmica.