Đurgorden od 0:2 do pobede u Malmeu i ostanka u trci

Đurgorden
Fredrik Sandberg/TT News Agency via REUTERS

U derbiju 27. kola Alsvenskan lige Đurgorden je posle velike borbe savladao Malme kao gost 3:2 i ostao u trci za šampionsku titulu.

Četiri kola pred kraj šampionata Haken je ušao sa šest bodova više od Đurgordena. A onda je Đurgorden je išao na noge, još uvek aktuelnom šampionu Malmeu, koji se bori da uhvati priključak za evropska takmičenja.

Malme je furiozno krenuo i već posle pet minuta poveo golom Rakipa. U 26. minutu bilo je 2:0, a strelac je bio Riks. Na poluvreme Malme je otišao sa vođstvom 2:0.

Ali ispostavilo se da je 2:0 istinski najopasniji rezultat. Već u 52. minutu gosti su smanjili na 2:1 preko Andersona. Holmberg je 10 minuta kasnije doneo izjednačenje i dramu na stadionu Eleda. A onda u nadoknadi vremena Knudsen pravi penal i dobija crveni karton, a Danijelson pogađa u drugom minutu nadoknade sa bele tačke za veliki preokret i nova tri boda.

Ovom pobedom Đurgorden je ostao i dalje u prilici da dođe do titule, jer ima šest bodova manje od lidera Hakena tri kola pre kraja.

U preostalim mečevima postignuti su sledeći rezultati: Degerforš – Geteborg 3:1, Hamarbi – Sirijus 1:1, Kalmar – Mjalbi 1:2.