Dominacija Meksikanaca: Tri kluba u polufinalu KONKAKAF LŠ

Federiko Vinjas, Guliverimage/AP Photo/John Raoux

Meksički klubovi Montereja i Klub Amerike poslednji su učesnici polufinala KONKAKAF Lige šampiona koju možete da pratite na kanalima Sport Kluba.

Pomenuti klubovi u polufinalu su se pridružili Kruz Azulu i Filadelfiji, koji su dan ranije obezbedili mesto među četiri najbolja.

Povezane vesti

Monterej, osvajač LŠ 2019. je posle 2:2 u prvoj utakmici, u revanšu na svom terenu bio ubedljiv protiv američkog Kolumbusa 3:0.

Raspoloženi Meza je bio strelac u 3. i 26. minutu, a konačan rezultat postavio je Lajun u 71. minutu.

Monterej će se u polufinalu sastati sa još jednim meksičkim predtsvanikom, Kruz Azulom.

Klub Amerika u Meksiko Sitiju nije imao mnogo problema sa Portlandom i posle 1:1 u Oregonu pobedom u revanšu 3:1 obezbedili su mesto u završnici.

Vinjas je u 21. minutu doneo domaće u vođstvo i sa minimalnom prednošću otišlo se na odmor.

Isti igrač je u 69. minutu duplirao prednost Klub Amerike, da bi Valeri samo pet minusa kasnije golom iz penala vratio nadu američkoj timu. Međutim, Suarez je u 70. minutu po treći put pogodio mrežu Portlanda i otklonio sve dileme.

Klub Amerika će se u borbi za mesto u finalu sastati sa Filadelfijom.

Polufinalni mečevi na programu su 11. avgusta i 15. septembra.