Dva velika preokreta: Portugal i Kazahstan u polufinalu SP

Ostale lige - Fudbal 27. sep 202120:53 > 28. sep 2021 7:57 0 komentara
Futsal
Sascha Steinbach/Bongarts/Getty Images

Portugal i Kazahstan napravili su preokrete svako na svom putu ka polufinalu Svetskog prvenstva u futsalu.

Gubio je Portugal od Španije 2:0, ali je na kraju uspeo da se izbori za produžetak u kome je, kao i protiv Srbije, dao dva gola za pobedu 4:2 i plasman u polufinale Svetskog prvenstva.

Prvo poluvreme proteklo je bez golova, a Adri je promašio penal za Španiju koja u nastavku meča za manje od dva minuta postiže dva gola. Strelci su bili Adolfo i Adri. Usledio je odgovor Portugalaca u vidu golova Koelja i Zikija za produžetak.

Šoanci su dodatni period otvorili loše – autogolom Raje na koji se nadovezao i pogodak Varele za plasman Portugalaca u polufinale.

Kazahstan je do polufinala došao na sličan način, ali bez produžetaka pobedom nad Iranom 3:2.

Iran je za 15. minuta prvog poluvremena poveo sa dva gola razlike, a strelci su bili Oladgobad i Esmailput.

Kazshstance je u život vratio autogol Samimija u 25. minutu, Knaub je pogodio za izjednačenje, a nepun minut pre kraja utakmice pitanje pobednika rešio je Tajnan.

Utorak je na Svetskom prvenstvu slobodan dan, a u sredu prvo polufinale igraju Brazil i Argenitina. Portugal i Kazahstan svoj meč polufinala odigraće u četvrtak.