Džej liga: Antlers gubi trku za titulu, Šonanu važan bod

Džej liga (L-R) Kento Misao, Kei Koizumi, Everaldo, Juan Alano (Antlers), AUGUST 26, 2020 - Football / Soccer : 2020 J1 League mat
Guliver image

Fudbaleri Šonan Belmarea i Kašime Antlers odigrali su nerešeno 1:1 u meču 26. kola elitne japanske Džej lige.

Povezane vesti

Gosti iz Kašime imali su priliku da se pobedom domognu druge pozicije na tabeli i eventualno zaprete vodećoj Jokohami Marinos, ali nisu uspeli.

Poveli su u Hiracuki golom Everalda u 59. minutu, nakon što je iskusni Brazilac ušao u igru na startu drugog poluvremena.

Međutim, domaći tim je uspeo da izjednači preko Jusukea Segave u 74. minutu što je bio i konačan rezultat meča – 1:1.

Šonan Belmare se bori za opstanak i njemu je svaki bod važan kako bi izbegao ispadanje iz Džej lige, dok je Antlers lošom formom i serijom promenljivih rezultata praktično ispao iz trke za prvo mesto. Pogotovo što se aktuelni šampion Kavasaki „probudio“ i došao do četvrte pozicije sa bovom manje i tri utakmice manje odigrane od ekipe iz Kašime.

U vođstvu je Jokohama Marinos sa 48 bodova (24 utakmice), slede Sanfreće Hirošima 44 (26), Kašima Antlers 44 (26), Kavasaki Frontale 43 (23), Kašiva Rejson 43 (26), itd.