Džej liga: Botrojd u 88. za preokret Petrovićevog Sapora

Ostale lige - Fudbal 24. apr 20219:27 > 25. apr 2021 8:15 0 komentara
Queens Park Rangers' Jay Bothroyd Džej Botrojd
REUTERS/Darren Staples

Ekipa Konsadole Saporo savladala je na svom terenu Vegalta Sendai sa 2:1 u 11. kolu japanske Džej lige.

Džej liga

Ekipa srpskog trenera Mihaila Petrovića do pobede je došla nakon preokreta. Gosti iz Sendaija poveli su 16. minutu golom Kata i na odmor otišli sa golom prednosti.

Međutim, u nastavku utakmice najpre je u 55. minutu izjednačio Ogašiva, da bi dva minuta pre kraja meča nakon kornera Englez Džej Botrojd udarcem glavom drugi put savladao gostujućeg golmana za veliku radost u Saporu. Nekadašnjem fudbaleru Kvins Park Rendžersa i drugih britanskih klubova ovo je već sedma godina u Džej ligi i prvi gol u novoj sezoni.

Nakon ove pobede Konsadole Saporo je na 13. mestu sa 11 bodova, dok je Vegalta pretposlednj sa samo tri osovjena boda.

U derbiju Jokohame ekipa Marinosa pobedila je gradskog rivala, inače poslednjeg na tabeli, sa čak 5:0. Golove su postigli Brazilac Markos Žunior (penal 29), Onaivu (34, 68), Maeda (71) i Leo Seara (78). Sa nova tri boda bivši bivši šampion Japana zauzima četvrto mesto sa 21 bodom.

Rezultati 11. kola: Konsadole Saporo – Vegalta Sendai 2:1, Tokio – Sagan Tosu 1:2, Jokohama F. Marinos – Jokohama 5:0, Sanfreće Hirošima – Avispa Fukuoka 1:2. U subotu su na programu još utakmice Kašiva Rejsol – Tokušima Vortis (u toku) i Kašima Antlers – Visel Kobe (10.00).

Tabela: Kavasaki 32, Nagoja 29, Sagan Tosu 23, Jokohama F. Marinos 21, Serezo Osaka 20, Visel Kobe 19, itd.