Džej liga: Kavasaki izbegao poraz u 95, novi remi Petrovića

Fudbal ostalo 6. mar. 202211:20 > 11:21
Kawasaki Frontale's Brazilian striker Leandro Damião kavasaki
Guliverimage/AP Images (Leandro Damijao Kavasaki)

U Džej ligi odigrano je osam utakmica trećeg kola, pobede su zabeležila četiri tima, među njima i Jokohama Marinos, koja se izjednačila na vrhu tabele sa šampionom Kavasakijem.

Povezane vesti

Marinosi su na svom Nisan stadionu u Jokohami pobedili Šimicu Es-Pals sa 2:0 golovima Koikea u 32. i Jošija u 43. minutu.

Malo je falilo da sami preuzmu čelo tabele pošto je Kavasaki došao do boda golom u petom minutu sudijske nadoknade vremena. Šampion je u derbiju kola gostovao u Suiti gde je domaća Gamba Osaka dva puta vodila, ali je prošle sezone prvi strelac Džej lige Brazilac Leandro Damijao doneo izjednačenje u poslednjim sekundama meča – 2:2.

Kavasaki i Jokohama Marinos odigrali su dva meča više od većine klubova i dele prvo mesto na tabeli sa po deset bodova.

Mihailo Petrović i njegov Konsadole Saporo odigrao je nerešeno 0:0 u gostima protiv Avispe u Fukuoki. To je treći uzastopni remi za srpskog trenera rodom iz Loznice.

Rezultati trećeg kola: Jokohama F. Marinos – Šimicu S-Pals 2:0, Nagoja Grampas Ejt – Sagan Tosu 1:1, Avispa Fukuoka – Konsadole Saporo 1:1, Kašima Antlers – Kašiva Rejsol 1:0, Urava Red Dajmonds – Šonan Belmare 2:0, Gamba Osaka – Kavasaki Frontale 2:2, Serezo Osaka – Tokio 0:1, Sanfreće Hirošima – Visel Kobe 1:1. Dan ranije: Kjoto Sanga – Džubilo Ivata 1:4.