Džej liga: Kavasaki nema ko da zaustavi ka novoj tituli

Džej liga Kavasaki J league Kawasaki Frontale
Print Screen/ J league

Aktuelni šampion Japana Kavasaki Frontale pobedio je kao gost ekipu Gambe iz Osake sa 2:0 u poslednjoj subotnjoj utakmici 13. kola japanske Džej lige.

Džej liga

Vodeći gol u 41. minutu postigao je prvi strelac lige Leandro Damijao. Bio je to deseti pogodak u Džej ligi za iskusnog 31-godišnjeg Brazilca.

Pobedu je u 76. minutu potvrdio petim golom u sezoni Kaoru Mitoma posle sjajnog prodora po levom krilu nakon što ga je idealno uposlio Naborizato.

Kavasaki posle 15 odigranih utakmica ima 13 pobeda i samo dva remija. Prvi je na tabeli sa 41 bodom, devet više od najbližeg pratioca Grampas Ejt Nagoje, koja je u subotu pobedila na svom terenu Serezo iz Osake sa 1:0.

Gamba je trenutno u zoni ispdanja na 18. mestu sa sedam bodova, ali i samo devet odigranih utakmica.