Džej liga: Kavasaki u rikverc, šampion sve dalje od titule

(L-R) Ao Tanaka (Frontale), Richardson (Reysol), March 13, 2021 - Football / Soccer : 2021 J1 League match between Kawas (L-R) Ao Tanaka (Frontale), Richardson (Reysol), March 13, 2021 - Football / Soccer : 2021 J1 League match between Kawas
Guliver image

Šampion Japana Kavasaki Frontale igrao je u Kašivi protiv Rejsola samo nerešeno 1:1 u derbiju 30. kola elitne Džej lige.

Džej liga

Prvak Japana ušao je u derbi sa željom da pobedi i približi se vodećoj Jokohami Marinos. Poveo je u 38. minutu golom Kobajašija i na odmor otišao sa golom prednosti. Međutim, u drugom poluvremenu domaći tim je izjednačio preko brazilskog veterana 34-godišnjeg Daglasa u 63. minutu.

Drugim vezanim remijem Kavasaki je napravio korak nazad ka odbrani titule. Sad ima četiri boda manje i utakmicu više odigranu od Marinosa. Kašiva Rejsol je šesta sa 45 bodova.

Rezultati utakmica 30. kola Džej lige osigranih u suboru: Džubilo Ivata – Sereso Osaka 2:2, Kašiva Rejsol – Kavasaki Frontale 1:1, Šonan Belmare – Urava Red Dajmonds 0:0, Nagoja Grampas Ejt – Sanfreće Hirošima 0:0, Avispa Fukuoka – Šimicu S-Pals 3:2.