Džej liga: Kavasakiju veliki derbi u 99, „petarda“ Petrovića

Ostale lige - Fudbal 7. avg 202214:19 > 14:23 0 komentara
Print screen Sport Klub J league
Print screen/Sport Klub (J league)

U Japanu je u nedelju na programu bilo četiri utakmice 24. kola elitne Džej lige, najveću pažnju svakako je privukao veliki derbi u Kavasakiju između aktuelnog šampiona Frontalea i vodećeg tima na tabeli Jokohame F. Marinos.

Džej liga

Derbi na Todoroki stadionu završen je pobedom domaćeg tima od 2:1. Gol odluke postigao je Brazilac Žezijel u 99. minutu!

Meč je bio produžen jer se u finišu utakmice povredio glavni arbitar Hirojuki Kimura, pa je posle duže pauze na teren morao novi sudija, 39-godišnji debitant Tomokazu Sato.

Šampion je prethodno poveo u 15. minutu preko svog najboljeg strelca Brazilca Leandra Demijaa, izjednačio Taruhito Nakagava u poslednjim trenucima prvog poluvremena.

Ovom pobedom Kavasaki je pokazao da se neće tako lako odreći titulu. Marinosi su zadržali ubedljivo prvo mesto na tabeli, ali je Kavasaki sa dve utakmice manje došao na -8 u odnosu na lidera.

Najubedljiviju pobedu u nedelju zabeležio je tim sprskog trenera Mihaila Petrovića, Konsadole Saporo na i to na gostovanju Šonan Belmareu u Hiracuki – 1:5!

Sagan Tosu je na svom terenu savladao sa 2:0 Džubilo Ivatu. Istim rezultatom Šimicu je kao gost slavio protiv Tokija golovima Brazilaca Tijaga Santane i Karlinjosa Žuniora.

Rezultati: Kavasaki Frontale – Jokohama F. Marinos 2:1, Šonan Belmare – Konsadole Saporo 1:5, Sagan Tosu – Džubilo Ivata 2:0, Tokio – Šimicu Es-Pals 0:2.