Džej liga: Krkić izgubio derbi, Petroviću izmakla pobeda

Spanish footballer Bojan Krkic Perez of Vissel Kobe struggles to hold a ball in the second half of the Meiji Yasuda J1 League official match against Sanfrecce Hiroshima F.C at EDION Stadium Hiroshima in Hiroshima City, Hiroshima Prefecture on September 5, 2021. Football / J. League / Bojan Krkić Pérez
The Yomiuri Shimbun via AP Images via Guliver (Bojan Krkić)

Krenula je nova sezona u Japanu. U petak je startovao šampion Kavasaki protiv Tokija, u subotu i svi ostali mečevi 1. kola Džej lige.

Povezane vesti

Nakon prvih subotnjih utakmica prvo mesto preuzeo je Kašima Antlers pobedom u gostima nad Gambom od 3:1. Dvostruki strelac za Antlers bio je 23-godišnji Ueda u 20. i 66. minutu. On je i prošle sezone bio prvi strelac tima. Mrežu domaćeg tima pogodio je i Suzuki u 30. minutu. Jedini gol za Gambu postigao je Onose u 26. minutu.

Treba istaći reći da je domaćin čitavo drugo poluvreme meča u Osaki igrao sa igračem manje pošto je crveni karton već u 38. minutu dobio jedan od najboljih fudbalera Brazilac Patrik.

Nagoja Grampas Ejt je u derbiju 1. kola savladala Visel Kobe sa 2:0. Golove su postigli Injaki u 23. i Sakai autogol u 51. minutu. U 58. minutu crveni karton dobio je igrač Visela Ogihara.

Za goste iz Kobea u drugom poluvremenu je zaigrao i Bojan Krkić, ali nije uspeo da spreči poraz svog tima.

Konsadole Saporo, ekipa srpskog trenera Mihaila Petrovića, igrala je nerešeno u Šizuoki protiv domaćeg tima Šimicu Es-Pals. Povela je u 15. minutu golom Brazilca Lukaša Fernandeša, ali je isti igrač promašio penal dvadesetak minuta kasnije. Domaći tim stigao je do izjednačenja u 68. minutu preko Juita Suzukija.

Jedini gol na meču između Kjota i Urave Red Dajmonds postigao je veteran, 38-godišnji Nigerijac Piter Utaka.

U petak je šampion Kavasaki pobedio Tokio sa 1:0.

Rezultati 1. kola Džej lige: Kavasaki – Tokio 1:0, Jokohama F. Marinos – Serezo Osaka 2:2, Šimicu S-Pulse – Konsadole Saporo 1:1, Kjoto Sanga – Urava Red Dajmonds 1:0, Gamba Osaka – Kašima Antlers 1:3, Sanfreće Hirošima – Sagan Tosu 0:0, Avispa Fukuoka – Džubilo Ivata 1:1, Šonan Belmare – Kašiva Rejsol 0:2, Nagoja Grampas Ejt – Visel Kobe 2:0.