Džej liga: Marsinjo „vozio“ Kavasaki, novi poraz Petrovića

Ostale lige - Fudbal 20. avg 202214:06 > 14:07 0 komentara
Džej liga J league Marcinho (Frontale), September 22, 2021 - Football / Soccer : 2021 J1 League match between Kashima Antlers 1-2 Kawasaki
Guliver image

Aktuelni šampion elitne japanske Džej lige Kavasaki Frontale je nakon neubedljivog starta sezone ubacio u najbržu brzinu i polako sustiže rivale. U subotu je slavio u Fukuoki sa 4:1.

Povezane vesti

Fudbaleri domaće Avispe uspeli su na trenutak da izjednače rezultat golom Jamagišija u 22. minutu, ali ovo je bio dan Brazilca Marsija (na slici), strelca tri gola za Kavasaki. Het-trik je ostavio u sedmom, 45. i 64. minutu.

Konačan rezultat postavio je sa bele tačke Ienaga u 73. minutu – 1:4. Prethodno je crveni karton dobio defanzivac Avispe Brazilac Daglas Groli.

Kavasaki je sad sa utakmicom manje od lidera Jokohame Marinos skočio sa šestog na treće mesto na tabeli Džej lige.

Ekipa srpskog trenera Mihaila Petrovića Konsadole Saporo doživela je drugi uzastopni poraz na svom terenu. Nakon Visel Kobea na stadionu Saporo Dome slavio je i Sagan Tosu – 1:2.

Domaći tim je vodio na poluvremenu golom Korokija u 21. minutu, ali su gosti prekrenuli u nastavku pogocima Korejca Hvang Seok-Hoa u 63. i Brazilac Dijego Hara u 69. minutu.

Rezultati utakmica igranih u subotu: Konsadole Sapporo – Sagan Tosu 1:2, Šimicu Es Pals – Kašiva Rejsol 1:1, Sanfreće Hirošima – Gamba Osaka 5:2, Avispa Fukuoka – Kavasaki Frontale 1:4.