Džej Liga: Mihailo Petrović se gostio u Fukuoki

Ostale lige - Fudbal 3. apr 202110:24 > 12:48 0 komentara
Mihailo Petrovic Japan
REUTERS/Daniel Munoz

Ekipa srpskog trenera Mihaila Petrovića Konsadole Saporo pobedila je kao gost Avispu u Fukuoki sa 2:1 u sedmom kolu elitne japanske Džej lige.

Gosti iz Sapora poveli su pogotkom Brazilca Andersona Lopeza u 30. minutu. Bio je to već njegov šesti gol u sedmom meču ove sezone.

Izjednačio je početkom drugog poluvremena Tacuki Nara, da bi samo dva minuta kasnije pobedu ekipi Mihaila Petrovića doneo Akito Fukumori.

Nagoja nije uspela da na svom terenu savlada Tokio (0:0). Time je propustila priliku da bar privremeno preuze prvo mesto na tabeli ispred šampiona Kavasakija.

Rezultati utakmica sedmog kola Džej lige igranih u noći između petka i subote: Jokohama Marinos – Šonan 1:1, Sanfreće Hirošima – Gamba Osaka 0:0, Vegalta Sendaji – Visel Kobe 0:2, Urava Red Dajmonds – Kašima Antlers 2:1, Nagija – Tokio 0:0, Avispa Fukuoka – Saporo 1:2, Jokohama – Kašiva Rejsol 1:1.

Preostalo je još da se odigra utakmica Kavasaki Frontale – Oita Trinita.

Tabela: Kavasaki 19, Nagoja 19, Serezo Osaka 16, Sagan Tosu 14, Visel Kobe 14, Sanfreće Hirošima 13, Tokio 12, Jokohama Marinos 11, itd.