Džej liga: Nagoja pomogla šampionu, Kavasaki u punoj brzini

Džej liga J league
Print screen/J league

Šampion i vodeći tim Džej lige ekipa Kavasakija pobedila je u gostima Tokušimu Vortis sa 3:1 i povećala prednost na čelu tabele pošto je drugoplasirana Jkohama Marinosi poražena u Nagoji u derbiju 29. kola elitne japanske lige.

Domaći tim zasluženo je slavio na Tojota stadionu u Nagoji. Poveo je sa 2:0 golovima Nakatanija u 12. i Poljaka Sviječoka u 46. minutu, da bi gosti iz Jokohame samo ublažili poraz preko Sugimotoa u 72. minutu.

Kavasaki Frontale je poveo u Tokušimi iz jedanesterca u 34. minutu preko Činena. Izjednačio je efektnim golom Ićimi u 38, ali je šampion ipak otišao na odmor sa golom prednosti pošto je četiri minuta kasnije mrežu domaćeg golmana zatresao Vakizaka. Konačnih 3:1 za Kavasaki postavio je novim golom Činen na startu drugog poluvremena (52. minut).

U Kobeu je domaći Visel predvođen legendarnim Inijestom savladao Petrovićev saporo sa 1:0. Gol je postigao Nakasaka u 22. minutu.

Rezultati: Kašima Antlers – Gamba Osaka 3:1, Kašiva Rejsol – Sanfreće Hirošima 0:3, Šonan Belmare – Avispa Fukuoka 1:1, Vissel Kobe – Konsadole Saporo 1:0, Tokušima Vortis – Kavasaki Frontale 1:3, Nagoja Grampas – Jokohama F. Marinos 2:1, Sagan Tosu – Oita Trinita 0:0, Urava Red Dajmonds – Serezo Osaka 2:0, Tokio – Jokohama 4:0, Šimicu S-Pals – Vegalta Sendai 2:1.

Tabela: Kavasaki Frontale 69 (utakmica manje), Jokohama Marinos 65, Nagoja Grampas Ejt 53, Visel Kobe 51, Sagan Tosu 51, Urava Red Dajmonds 51, Kašiva Antlers 50, Tokio 45, itd.