Džej liga: Novi-stari šampioni se ne opuštaju, gol Inijeste

Andres Inijesta
Noxthirdxpartyxsales (170766669) via Guliver

U subotu ujutru po srednjoevropskom vremenu na programu su bili mečevi 36. kola japanske Džej lige, a ekipa Kavasaki Frontalea nastavlja sa pobedama, uprkos tome što je obezbedila odbranu titule šampiona.

Džej liga:

Kavasaki je rezultatom 4:1 (2:0) kao gost porazio Serezo Osaku na „brazilski pogon“ – Damijao je postigo dva, a Marsinjo jedan gol, a četvrti pogodak bio je delo Mijagija. Okuno je jedini zatresao mrežu Kavasakija, koji je još ranije obezbedio novu titulu, četvrtu u poslednjih pet sezona.

Kavasaki je dva kola pre kraja na čelu tabele sa 88 bodova, 13 više od prvog pratioca Jokohama Marinosa. Serezo Osaka je na sredini tabele sa 45 bodova, bez šanse da se bori za kontinentalno takmičenje, ali i daleko od zone ispadanja.

Visel Kobe je kao gost savladao Jokohamu FC rezultatom 2:0 (2:0). Prvi gol za Kobe postigao je Osako u 9. minutu, a asistent mu je bila legenda svetskog fudbala – Andres Inijesta. Čuveni Španac je u 31. minutu i sam postigao pogodak, svoj šesti u sezoni, tako iz penala postavio konačnih 2:0.

Kobe je sada treći sa 70 bodova i obezbedio je mesto u Azijskoj ligi šampiona naredne sezone. Jokohama FC je poslednja bez šanse da izbori opstanak u eliti.

Sagan Tosu je na domaćem terenu igrao sa ekipom Hokaido Konsadole Saporom, koji sa klupe predvodi srpski trener Mihailo Petrović, i slavio rezltatom 1:0 (1:0) golom Higučija.