Džej liga: Ovacije Inijesti, golčina Vermalena za bod u 97.

Andres Iniesta J league Džej liga
Printscreen/SK

Fudbaleri Visel Kobea igrali su nerešeno 1:1 sa ekipom Serezo Osake u 14. kolu Džej lige Japana. Junak utakmice bio je legendarni Belgijanac Tomas Vermalen.

Džej liga

Visel je bio favorit na svom terenu, međutim do boda je stigao u šestom minutu sudijske nadoknade vremena. Tada je iskusni 35-godišnji defanzivac pravom „bombom“ sa ivice šesnaesterca zatresao mrežu golmana gostiju. Nekadašnjem fudbaleru Ajaksa, Arsenala, Barselone i Rome to je bio prvenac u Japanu u trećoj sezoni u timu iz Kobea.

Autogol pa – gol

Zanimljivo je da je Tomas Vermalen prošlog vikenda u utakmici u Jokohami protiv Marinosa postigao – autogol.

Prethodno je u drugom poluvremenu u igru ušao čuveni Španac Anders Inijesta. Navijači u Kobeu dočekali su ga pravim ovacijama. Nekadašnji as Barselone igra već četvrtu godinu u Japanu i uživa veliku popularnost. Ima već 37 godina i nije više u formi kao u vreme kad je igrao za Katalonce i reprezentaciju Španije, ali je svakako trenutno najveće fudbalsko ime u Džej ligi.

U subotu je ukupno odigrano osam utakmica 14. kola Džej lige. Rezultati: Jokohama – Šonan Belmare 2:0, Vegalta Sendai – Avispa Fukuoka 0:1, Šimicu Es-pals – Nagoja Grampas Ejt 0:3, Kašima Antlers – Jokohama F. Marinos 5:3, Kašiva Rejsol – Tokio 0:4, Sanfreće Hirošima – Tokušima Vortis 0:1, Oita Trinita – Sagan Tosu 1:1, Visel Kobe – Srezo Osaka 1:1.

U nedelju igraju Kavasaki Frontale – Konsadole Saporo i Gamba Osaka – Urava Red Dajmonds.

Tabela: Kavasaki 42, Nagoja 35, Sagan Tosu 28, Jokohama F. Marinos 27, Avispa Fukuoka 25, Kašima Antlers 24, Visel Kobe 24, Serezo Osaka 23, itd.