Džej liga: Spektakularan remi Jokohame Marinos i Sanfrećea

Getty Images/Matt Roberts

Fudbaleri Jokohame F. Marinos i Sanfrećea igrali su nerešeno 3:3 u poslednjoj utakmici drugog kola elitne japanske Džej lige.

Gosti iz Horišime imali su prednost tokom većeg dela meča, dva puta su vodili sa dva gola razlike, ali je domaćin zasluženo stigao do boda na Nisan stadionu u Jokohami.

Upravo je bivši fudbaler Marinosa Brazilac Žunior Santoš doveo goste u vođstvo u 13. minutu iz jedanesterca. Mladi Šunki Higaši je u 27. minutu povisio na 2:0, da bi domaći tim smanjio prednost u 32. minutu preko Daizana Maede na asistenciju Tomokija Ivate. Ipak, na odmor se otišlo sa dva gola prednosti za Sanfreće. Arbitar je svirao još jedan penal za goste i u to u devetom minutu sudijske nadoknade vremena. Ovog puta precizan je bio drugi Brazilac u timu Sanfrećea, veteran Daglas Vieira.

Ipak, fudbaleri Marinosa se nisu predavali i u drugom poluvremenu uspeli su da postignu dva gola. Najpre je u 54. minutu mrežu gostiju pogodio Ado Onaivu, da bi u 67. minutu Maeda svojim drugim glom postavio konačan rezultat – 3:3.

Jokohama F. Marinos je tako došla do prvog boda u novoj sezoni i trenutno zauzima 14. mesto, dok je Sanfreće na 12. poziciji sa dva osvojena boda.