Džej liga spustila zavesu: Remi najboljih timova za kraj

Ostale lige - Fudbal 4. dec 20218:50 > 9:42 0 komentara
J league Džej liga Kavasaki Kawasaki Leandro Damiao
Print screen/Sport Klub

Remijem između dva najbolja tima u Japanu, novog-starog šampiona Kavasakija Frontalena i vicešampiona Jokohame Marinosa 1:1 spuštena je zavesa na prvenstvo elitne Džej lige.

Kavasaki Frontale je još ranije odbranio titulu osvojenu prošle sezone, a ukupno četvrtu za poslednjih pet godina.

Domaćin ovog meča, Jokohama F Marinos šampion Japana iz 2019, morao je da se zadovolji drugim mestom na tabeli.

Rezultat ovog puta nije ništa odlučivao, ali je motiv oba tima bio ogroman.

Poveo je šampion golom svog najboljeg i najomljemijeg fudbalera. Igrao je 67. minut Ienaga je odlično poveo kontru, a Leandro Damijao udarcem glavom matirao golmana Marinosa. Bio je to 23 pogodak sjajnog Brazilca.

Samo šest minuta kasnije domaćin je uzvratio svojim adutom, a to je fantastični Japan Daizen Maeda. Njegov 22. pogodak u sezoni.

Na kraju su svi bili zadovoljni, meč je završen nerešeno 1:1. Kavasaki je još jednom protrčao Džej ligom, dok su Marinosi pokazali da su zasluženo drugi na tabeli.

Ova dva tima će predstavljati Japan u Ligi šampiona Azije sledeće sezone, a preko plej-ofa će priliku za ovo takmičenje tražiti i trećeplasirani Visel Kobe.

Najveći gubitnik poslednjeg kola šampiona je ekipa Tokušime. Imala je priliku da pobedom izbegne ispadanje u niži rang, ali je poražena na svom terenu od Sanfrećea iz Hirošime.

Iz lige su ispala četiri tima: Tokušima Vortis, Oita Trinita, Vegalta Sendai i Jokohama FC.

Rezučltati poslednjeg 38. kola: Vegalta Sendai – Kašima Antlers 0:1, Kašiva Reysol – Oita Trinita 2:3, Tokio – Avispa Fukuoka 0:0, Jokohama F. Marinos – Kavasaki Frontale 1:1, Jokohama – Konsadole Saporo 0:1, Šimicu S-Pulse – Serezo Osaka 2:1, Nagoja Grampus Ejt – Urava Red Dajmonds 0:0, Gamba Osaka – Šonan Belmare 0:0, Tokušima Vortis – Sanfreće Hirošima 2:4, Sagan Tosu – Visel Kobe 0:2.