Džej liga: U Jokohami fenjerašima po bod, Oita i dalje tone

Ostale lige - Fudbal 17. apr 202110:13 > 10:15 0 komentara
Vissel Kobe J league
REUTERS/Ibraheem Al Omari

U najefikasnijem subotnjem meču japanske Džej lige fudbaleri Jokohame i Vegalta Sendai igrali su nerešeno 2:2.

Džej liga

Domaćem timu, poslednjem na tabeli, to je tek drugi osvojen bod u sezoni, a gostima iz Sendaija na pretposlednjem mestu – treći.

Jokohama je tragično ostala bez pobede. Vodila je sa 2:0 do 82. minuta da bi najpre Nišimura smanjio prednost domaćina, a Jošino u prvom minutu sudijske nadoknade vremena izjednačio i postavio konačan rezultat – 2:2.

Ništa bolji nisu ni fudbaleri Oita Trinite. Nakon solidnog starta, u duelu sa Kašivom Rejsol doživeli su šesti uzastopni poraz u šampionatu Džej lige. Presudio im je Ataru Esaka u 53. minutu. Ekipa iz Oite je sad treća od pozadi sa pet osvojenih bodova, koliko ima i Gamba iz Osake.

Isto epilog viđen je i u Naruti gde je domaći tim Tokušima Vorits poražen od Kašime Antlers. Gol je postigao Koki Maćida udarcem glavom nakon kornera u 31. minutu.

Brazilac odlučio meč u Fukuoki

Avispa je u Fukuoki savladala Tokio sa 1:0 golom Brazilca Bruna Mendeša u 58. minutu. Šonan Belmare i Visel Kobe igrali su nerešeno bez golova.

Rezultati utakmica od subote: Jokohama – Vegalta Sendai 2:2, Oita Trinita – Kašiva Rejsol 0:1, Tokušima Vorits – Kašima Antlers 0:1, Avispa Fukuoka – Tokio 1:0, Šonan Belmare – Visel Kobe 0:0.

Tabela: Kavasaki 31, Nagoja 26, Visel Kobe 19, Jokohama Marinos 18, Sagan Tosu 17, Serezo Osaka 17, Sanfreće Hirošima 16, Tokio 15, Tokušima 14, Urava Red Dajmonds 14, Avispa Fukuoka 13, Kašima Antlers 11, Šonan Belmare 10, Kašiva Rejsol 10, Šimicu Espals 9, Konsadole Saporo 8, Gamba Osaka 5, Oita Trinita 5, Vegalta Sendai 3, Jokohama 2.