Envigado brojao do tri

REUTERS/John Bonilla

U noći između srede i četvrtka odigrana su dva meča kolumbijske Aperture. Snage su odmerile ekipe iz donjeg dela tabele.

Raspoloženi su bili fudbaleri Envigada koji su savladali Patriotas 3:0 (1:0). Domaći su do vođstva stigli već u 16. minutu kada je precizan bio Guzman. Patriotas je još i dobro prošao, jer je Envigado uputio čak deset šuteva ka golu rivala.

povezane vesti

Nisu domaći stali ni u nastavku. Odlični Guzman je u drugom minutu drugog poluvremena duplira vođstvo Envigada. Tačku na pobedu Edinson Lopez u 74. minutu. U igru je ušao samo dva minuta pre gola, a asistent mu je bio na ovom meču sjajni Guzman.

U uzbudljivom meču bodove su podelili Agilas i Onse Kaldas 2:2 (1:1). Gosti su diktirali tempo i dva puta vodili, ali su domaći na kraju uspeli da izvuku bod. Otalvaro je pogodio za vođstvo Onse Kaldasa u 21. minutu. Meč je u egal u 32. minutu vratio Kinonez. Odlični Otalvaro je u 57. minutu ponovo doneo prednost Kaldasu, a bod domaćima doneo je rezervista Perez u 73. minutu.

Na tabeli Envigado ima 16 bodova i nalazi se na 13. mestu, dok su Onse Kaldas, Agilas i Patriotas stigli do 13 poena i odmah su ispod Envigada. Lideri šampionata su Atletiko Nasional i Tolima sa 28 bodova, a bod manje imaju Junior i La Ekvidad.