EP kadeta: Holanđanima derbi, Italijani sa penala

Guliver

Na Evropskom prvenstvu za kadete (do 17 godina) odigrano je treće kolo u A i B grupi, iznenađenja nije bilo.

Derbi trećeg kola EP kadeta pripao je Holanđanina, oni su savladali Francusku sa 3:1 i na taj način obezbedili su plasman u četvrtfinale sa prve pozicije. Doduše, Trikolori su poveli pogotkom Dijala u 13. minutu.

Holandija je u 76. minutu najpre izjednačila iz jedanaesterca, precizan je bio Huijsen, a u finišu su načinili u preokret, kad su pogađali Milambo i Boerut, u 81, odnosno 90+4. minutu.

Lale će u četvrtfinalu igrati protiv Italije. Azuri su se prilično mučili u duelu sa autsajderom Luksemburgom, a do trijumfa su došli golom iz jedanaesterca, u 25. minutu precizan je bio Di Mađo – 1:0.

Nemačka je eliminisala sa turnira Izrael, posle pobede od 3:0. Dugo je domaćin odolevao, sve do 59. minuta, kad je gol postigao Vajper Nelson. Potom je sa dva pogotka u 64. i 67. minutu Raebiger otklonio sve dileme.

Poljaci i Bugari su se oprostili od Šamionata, ova dva tima su u međusobnom susretu osvojile po bod, prvi na EP u Izraelu. Povela je Poljska golom Slavinskog u 47. minutu, izjednačio je Trajkov u 83. minutu.