Futsal EP: BiH poražena, remi Španije i Azerbejdžana

Fudbal ostalo 26. jan. 202219:21 > 22:33
Josip Bošković
xVIxANPxSportx xGerritxvanxKeulenxIVx via Guliver

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine zabeležila je i drugi poraz u okviru grupne faze Evropskog prvenstva koje se održava u Holandiji – od izabranika Iva Kreza rezultatom 2:1 (0:1) bolja je posle preokreta bila selekcija Gruzije.

EP u futsalu:

U prvom kolu Španija je savladala BiH sa 5:1, pa bosanskohercegovački futsaleri sada nemaju šanse za prolaz u drugu fazu. Gruziji je ovo bila druga pobeda jer su na otvaranju EP pobedili Azerbejdžan 3:2 u derbiju Kavkaza.

Već u sedmom minutu povela je Bosna preko Kahvedžića kojem je asistirao Gašpar. Međutim, u nastavku Gruzini dolaze do munjevitog preokreta – Feitosa u 25. minutu donosi izjednačenje, a Petri tri minuta kasnije i vođstvo Gruziji.

Ispostaviće se da je to bio i konačan rezultatm, uprkos zaista velikoj borbi Krezovog tima.

U poslednjem kolu grupne faze reprezentacija BiH u subotu igra protiv Azerbejdžana u Amsterdamu od 17.30 časova.

U drugom duelu Grupe D nerešeno su igrali Španija i Azerbejdžan. Meč je završen rezultatom 2:2. Dva puta je Azerbejdžan vodio, ali je Španija uspela da dođe do remija.

Gruzija je nakon odigranog drugog kola prva sa šest bodova, po četiri imaju Španija i Azerbejdžan dok je Bosna i Hercegovina bez bodova.

U trećem kolu sastaće se Gruzija – Španija i Azerbejdžan – Bosna i Hercegovina.