EP U19 (Q): Pobede Crnogorki, Makedonki i Hrvatica

FSCG

U utorak su počele kvalifikacije za Evropsko prvenstvo za fudbalerke do 19 godina u Ligi B. Na turniru koji se igra u Hrvatskoj, pobede su upisale Crna Gora i Hrvatska. U Gruziji, gde se igraju mečevi Grupe 6, Severna Makedonija je slavila protiv domaćina.

Crna Gora je do pobede protiv Azerbejdžana stigla posle velike borbe. Lidija Stanić je bila precizna sa 1:0, ali je do kraja prvog poluvremena, Azerbejdžan stigao do izjednačenja.

Pitanje pobednika je rešeno u 76. minutu, a ulogu meč vinera, prigrabila je Anastasija Rakoćević.

Hrvatska je do prve pobede došla u duelu sa Kiprom i slavila minimalnim rezultatom. Jedini gol za Hrvatsku je u 86. minutu sa bele tačke postigla Sara Ivandić.

U drugom kolu će se sastati Hrvatska i Crna Gora i Azerbejdžan i Kipar. Oba meča su na programu 7. oktobra.

U Gruziji je Severna Makedonija bila bolja od domaćina turnira, takođe minimalnim rezultatom. Makedonkama je pobedu donela Simona Meijer pogotkom u 64. minutu duela.

Makedonke će u drugom kolu, 7. oktobra, odmeriti snage sa Belorusijom koja je u prvom kolu bila slobodna jer su u Grupi 6 samo tri selekcije.

Plasman u glavnu rundu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo izboriće pobednici sedam kvalifikacionih grupa, uz tri najbolje selekcije na koti dva.