EP(Q): Remi Srbije u Rumuniji, Italija bolja od Crne Gore

futsal reprezentacija Srbije
FSS

Futsal reprezentacija Srbije odigrala je kao gost nerešeno – 2:2 protiv Rumunije, dok je Crne Gore poražena je od Italije sa 3:0 u prvom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo.

Srbija koja se nalazi u grupi sa Rumunijom, Bosnom i Hercegovinom i Severnom Makedonijom, odigrala je nerešeno u Rumuniji. Sva četiri gola su postignuta u prvom poluvremenu. Rumunija je golom Oliveire vodila sa 1:0, Srbija u režiji Rakića i Tomića stigla do 2:1, ali je izjednačenja Rumunima i konačan rezultat postavio Valadares.

U drugom meču grupe, Bosna i Hercegovina je posle velike borbe pobedila Severnu Makedoniju sa 2:1.

Italija je opravdala ulogu favorita protiv Crne Gore. Italija je do pobede došla golovima Gaja, Vijeire i Musumecija. Na drugoj strani, selekcija Crne Gore je pružila jak otpor, pogotovo u drugom poluvremenu, kada su opasno zaprijetili Ilija Mugoša, Luka Vuletić i Aleksandar Obradović. Najbolju šansu propustio je Marko Spasojević u 37. minutu.

U drugom kolu Crna Gora će 2. februara gostovati Belgiji u Liježu, dok će Srbija ugostiti selekciju Bosne i Hercegovine. Severna Makedonija igra protiv Rumunije.

Plasman na završni turnir izboriće pobednici osam grupa i šest najboljih drugoplasiranih ekipa, dok će preostale dve drugoplasirane selekcije igrati baraž.