Eriksen nokautirao Hamarbi, Jurgorden opet lider

Fudbal ostalo 12. sep 202119:43 > 25. mar 2022 15:55
švedska fudbalska lopta zastavica
shutterstock.com/By Vanatchanan

Prva dva nedeljna meča u Alsvenskanu završena su rezultatom 4:1 u korist domaćina, čime je potvrđeno stanje na oba kraja tabele.

U vatrenom derbiju Stokholma na Tele2 Areni poveo je gostujući Hamarbi već posle 19. minuta, posle fantastične akcije – Bojanić je poslao divan pas na krilo, Matko odvukao celu odbranu i propustio loptu, a Žeaze idealno centrirao za najboljeg strelca Bajena Gustava Ludvigsona. Za Iračanina to je sedma asistencija (drugi u ligi), a nekadašnjem Gladijatoru Ludvigsonu osmi gol. Međutim, to je bilo sve od ekipe Miloša Milojevića, koja je od starta bila inferiorna.

Meč je obeležio sjajni Magnus Erikson. Kapiten Jurgordena izjednačio je u 30. minutu, nakon što mu je Austed odbranio penal, a još pre poluvremena on je dvaput asistirao, za pogotke Ekdala i Asora. Za povratnika iz Engleske to je prvi gol u domaćem fudbalu, dok je Erikson sa 11 asistencija ubedljivo prvi u Alsvenskanu.

Konačnih 4:1 je postavio Zambijac Čilufja u 79. minuta, posle totalnog kolapsa u odbrani Hamarbija. Jurgorden je ponovo prvi u ligi, bar na 24 sata, bod ispred večitog rivala AIK-a (kojeg čeka gostovanje Mjelbiju u ponedeljak) i tri od Malmea. Hamarbi je peti, ali oni su glavni posao odavno odradili osvajanjem kupa.

U Kalmaru je pobeđen Degerforš posle diminantnog nastupa Olivera Berga i uzbudljive završnice. Sve do četvrt sata pred kraj penal Olivera Berga bio je jedini pogodak na meču. Onda su u samo deset minuta pala četiri gola, od kojih je Berg dao jedan i asistirao za još jedan (sada mu je skor 7+6), dok je dve asistencije zabeležio Johanson.

Jedini strelac za Degerforš je ponovo Viktor Edvardsen, ovo mu je deveti gol u sezoni i sada je na korak od toga da u tri uzastopne sezone bude dvocifren u tri različita ranga. Degerforšu preti ekspresni povratak u Superetan, imaju tri boda i meč više od Mjelbija.

U poslednjem duelu dana, Geteborg je bio bolji od Halmstada i slavio je rezultatom 2:0.