Fudbalerke Liona i Montereja u finalu Kupa šampiona

Ostale lige - Fudbal 18. avg 20229:38 > 9:38 0 komentara
Lion Ž, Čelsi Ž
Reuters/Soobum Im-USA TODAY Sports

Fudbalerke Liona i Montereja plasirale su se u noći između srede i četvrtka u finale Mešunarodnog kupa šampiona, pandana muškom Klupskom svetskom prvenstvu.

Osvajačice Lige šampiona, fudbalerke Liona do mesta u finalu došle su pobedom protiv Čelsija koje su do turnira došle osvajanjem titule šampiona Engleske i pobedom u FA Kupu. Lion je slavio posle boljeg izvođenja penala nakon što je posle 90 minuta igre bilo 2:2. U penal seriji Lion je slavio 4:3.

Čelsi je rešio prvo poluvreme u svoju korist nakon rano postignutog gola. Igrao se osmi minut kada je mrežu zatresla sjajna Sem Ker.

Na drugi gol na meču čekalo se do 51. minuta. Ker je sjajno proigrala Loren Džejms koja donosi Čelsiju prednost od 2:0.

A onda su se šampionke Evrope probudile i u finišu pokazale koliko su moćne. Prvo je u 76. minutu Lindzi Horan smanjila na 2:1, da bi u 88. Signe Brun donela Lionu izjednačenje i, ispostavilo se uvela meč u penal seriju.

Lion je i u penal seriju ušao sa zaostatkom jer je Periset bila uspešna za Čelsi, a Horan je promašila prvi penal. Međutim, Francuskinje su nanizale četiri uspešno izvedena penala, a Čelsi je imao dva promašaja pa je Lion obezbedio plasman u finale.

U drugom polufinalnom meču sastali su se Monterej, prvi tim iz Meksika koji se takmiči na Mešunarodnom kupu šampiona i to kao šampion svoje zemlje, i Portlan Torns koji je bio pobednik prošle godine. Monterej je slavio nakon boljeg izvođenja penala, bilo je 1:1 nakon 90 minuta, a u penal seriji su Meksikanke bile bolje – 3:2.

Portland je poveo nakon samo pet minuta golom Marise Everet da bi Monterej do izjednačenja došao u 68. minutu golom Diane Garsije.

U prvoj seriji penala oba tima su promašila, ali su sve ostale igračice Montereja bile sigurne, dok je Portland upisao dva promašaja.

Meč za treće mesto i finale na programu su u nedelju, 21. avgusta.