Futsal reprezentacija BiH poražena na startu Eura

Ostale lige - Fudbal 22. jan 202219:14 0 komentara
Josip Bošković
Printscreen

Futsal reprezentacija Bosne i Hercegovine doživela je poraz od Španije na startu Evropskog prvenstva.

Španija je, u meču prvog kola Grupe D savladala Bosnu i Hercegovinu rezultatom 5:1.

Španija je za osam minuta, preko Raula Gomeza i Raula Kamposa došla do dva gola prednosti, rek da bi nakon 11 i po minuta Josip Bošković postigao prvi, a ispostavilo se i jedini, gol za Bosnu i Hercegovinu. To je prvi gol Zmajeva na evropskim šampionatima u futsalu.

Španija je na odmor ipak odnela dva gola prednosti nakon pogotka Lozana.

Sa dva gola Ortiza u drugom poluvremenu Španija je na kraju došla do ubedljive pobede. Na najbolji način je Ortiz proslavio činjenicu da je postao prvi igrač koji je, uključujući i mečeve kvalifikacija, upisao 50 euro nastupa za reprezentaciju.

U prvom meču ove grupe Gruzija je bila bolja od Azerbejdžana i pobedu je upisala rezultatom 3:2.

U drugom kolu Bosna i Hercegovina igraće protiv Gruzije, a Španija će se sastati sa Azerbejdžanom.