Futsal: Srbija poražena od BiH, briljirao golman gostiju

Ostale lige - Fudbal 3. feb 202120:03 > 21:15 5 komentara
Futsal reprezentacija Srbije
FSS

Futsal reprezentacija Srbije poražena je od Bosne i Hercegovine rezultatom 4:2 u u meču drugog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo u Grupi 4.

Bosna i Hercegovina je jedina u grupi, u kojoj su još Severna Makedonija i Rumunija, sa dve pobede i prva je sa šest bodova. Srbija ima bod osvojen u remiju sa Rumunijom.

Više je od poraza Srbija zaslužila u meču odigranom u Novom Sadu, ali gosti su znali kako da iskoriste svoje prilike dok je Srbija skupo platila brojne poraze kao i izostanak golmana Momčilovića.

Obe reprezentacije bile su dobre u prvom poluvremenu, a gosti su na odmor odneli prednost 2:1.

Bosna i Hercegovina je povela golom Arnautovića koji je odlično iskoristio konfuziju pred golom Srbije. Bila je Srbija dominantnija nakon tog jeftino primljenog gola, ali golman Milanović je briljirao na golu Bosne i Hercegovine. Orlovi su izjednačili nakon penala nad Tomićem, a precizan izvođač bio je Pršić. U samom finišu prvog poluvremena Jelić je odlično proigrao Vulića koji donosi gostima novu prednost.

Uzbudljivo je bilo i u drugom poluvremenu. Već na početku su gosti preko Ivankovića došli do 3:1, ali jednako brzo usledio je i odgovor Jelića pa je Srbija ponovo imala samo gol zaostatka.

Napadali su Orlovi, ali Momčilović je jednostavno bio neprikosnoven među stativama. Kažna za promašaje stigla je u vidu novog gola Ivankovića.

„Potpuno zaslužena pobeda Bosne i Hercegovine, igrali su veoma jednostavno, znali su šta hoće i kaznili su naše promašaje. Imamo puno toga da analiziramo i ispravimo strvari. Svaka sledeća utakmica je takva da jednostavno moramo da dobijemo. Za sve ovo što se desilo samo smo krivi“, rekao je posle meča selektor Srbije Goran Ivančić.

Srbija za dva dana igra protiv Severne Makedonije, istog dana Bosna i Hercegovina će odmeriti snage sa Rumunijom.

U istoj grupi, Severna Makedonija i Rumunija odigrale su u sredu nerešeno 2:2, pa tabela nakon dva kola izgelda ovako:

Bosna i Hercegovina 6, Rumunija 2, Srbija 1, Severna Makedonija 0.