Gabigol heroj, Flamengo 37. put šampion

Ostale lige - Fudbal 23. maj 20218:01 0 komentara
Gabrijel Barbosa
Photo by Wagner Meier/Getty Images

Posle remija 1:1 u prvoj utakmici, fudbaler Flamenga u revanšu su savladali Fluminense sa 3:1 i postali su šampioni brazilske države Rio de Žaneiro.

To je Flamengu pošlo za rukom 37. put u istoriji, a treći put uzastopno. To je šesti put u istoriji da crveno-crni uzimaju šampionat tri puta u nizu.

Junak revanša bio je dvostruki strelac Gabrijel Barbosa, koji je u završnici prvog poluvremena dao dva gola – u 44. minutu iz penala, a onda i u prvom minutu nadoknade. Gabigol, 24-godišnji napadač koji je nosio i dres Intera, dao je ukupno osam pogodaka u plej-ofu.

Fred je iz penala u 51. minutu doneo nadu Fluminenseu, a 20-godišnji Žoao Gomeš u 87. minutu osigurava trijumf Flamenga svojim prvim dodirom s loptom na utakmici. Zaslužen trijumf, pošto je Fla bio bolji tokom celog meča.