Gamba Osaka obezbedila grupnu fazu azijske LŠ

fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Fudbaleri Gamba Osake savladali su na gostovanju Jokohamu sa 2:0 u meču 33. kola japanske Džej-lige i na taj način u pretposlednjem kolu obezbedili mesto u grupnoj fazi azijske Lige šampiona.

U odličnoj atmosferi na skoro punom stadionu Mitsuzava u Jokohami prvi pogodak viđen je već u 24. sekundi, kada je Šu Kurata posle velike gužve u protivničkom šesnaestercu bio najbolje pozicioniran. Krilnom napadaču to je bio četvrti pogodak u tekućoj sezoni.

Isti igrač samo nekoliko minuta kasnije mogao je da duplira prednost crno-plavih, ali je golman Rokutan odlično intervenisao.

Domaći tim imao je dve dobre prilike preko Jusanage, koji je iz neposredne blizine prebacio gol, kao i posle udarca Kosukea Saita čiji je pokušaj divnom paradom zaustavio Higašiguči.

U poslednjim trenucima prvog dela igre Patrik je mogao da duplira prednost gostiju, ali sa samo tri metra nije uspeo bolje da zahvati loptu i pošalje je u mrežu.

U drugih 45 minuta gledali smo sličan scenario, Jokohama je imala veći posed lopte, dok je tim Cunejasua Mijamota bio konkretniji u završnici napada.

Pitanje pobednika rešeno je u 81. minutu kada je Patrik devetim golom u sezoni postavio konačnih 2:0.

Ovim trijumfom Gamba je osigurala učešće u grupnoj fazi azijske LŠ kao drugoplasirana na tabeli, uz novog šampiona Kavasaki Frontalea, koji je posle preokreta nadigrao Urava Redse 3:1.

U ostalim mečevima Serezo Osaka je izgubila od kuće od Sagan Tosua, Kašiva Rejsol s minimalnih 1:0 slavi oje protiv Sanfreće Hirošime, Vegalta Sendai bila je bolja u gostima od Šimicu S-Pulsea 3:2, a kao gost do celog plena došla je i Oita Trinita protiv Šonan Belmarea 2:1.

Poslednje kolo igra se u subotu, a svih devet utakmica počinju od 6 časova ujutru.