Gol Tadića protiv Lajpciga, pogađali i Depaj i Žiru

Dean Mouhtaropoulos/Getty Images

Evropski klubovi uveliko se pripremaju za početak nove sezone, pa se širom Starog kontinenta igraju prijateljske utakmice. U subotu je Napoli pobedio Bajern, Mančester Siti je bio bolji od Barnslija, dok je Barselona savladala Štutgart.

Ajaks i Lajpcig su odigrali nerešeno 1:1. Holandski tim je u četvrtom minutu u vođstvo doveo Dušan Tadić, ali za remi je pogodio Kristofer Nkunku u 54.

Bila je teška utakmica. Znali smo kako Lajpcig igra, ali smo dosta i grešili. Siguran sam da ćemo biti spremni do početka sezone“, rekao je srpski internacionalac.

Napoli je bio ubedljiv protiv Bajerna i slavio je 3:0. Trener nemačkog tima Julijan Nagelsman je već u devetom minutu morao da zameni Kingslija Komana, koji se povredio u jednom duelu.

Napoli je sva tri gola postigao u završnici utakmice. U 69. i 71. minutu je pogađao Viktor Osimen, a konačni rezultat postavio je Zinedin Mašaš u 85.

Mančester Siti bio je ubedljiv protiv Barnslija i slavio je sa 4:0. Pobeda je mogla da bude ubedljivija da Palmer nije promašio penal. U strelce su se upisali Edozi, Najt, Marez i Ake.

Barselona je bila od bolja od Štutgarta 3:0. Prvi gol postigao je novi igrač katalonskog tima Depaj, a pogađali su i Demir i Puđ.

Roma i Sevilja odigrali su meč bez golova, a u 66. minutu je iz igre isključen Nemanja Gudelj zbog drugog žutog kartona.

Olivije Žiru je postigao pogodak za svoj novi klub Milan u remiju sa Nicom (1:1). Prednost francuskom timu prethodno je doneo Amin Guiri.

Atletiko Madrid je posle preokreta pobedio Volfsburger 2:1. U uzbudljivom meču Porto je nadigraio Lion 5:3.