Gori Marakana: Flamengo dao 7 golova! Tužan kraj za River

Ostale lige - Fudbal 7. jul 20227:58 > 8:41 0 komentara
Pedro
REUTERS/Sergio Moraes via Guliver

U noći između srede i četvrtka po srednjoevropskom vremenu igrale su se četiri revanš-utakmice osmine finala Kopa Libertadores, najjačeg južnoameričkog klupskog takmičenja. Prolaz među najboljih osam ekipa na kontinentu ostvarili su Taljares iz argentinske Kordobe, brazilski velikani Palmeiras i Flamengo, kao i argentinski Velez Sarsfild.

Flamengo je bio više nego ubedljiv na domaćoj „Marakani“ – rezultatom 7:1 (2:0) pobedili su kolumbijsku Tolimu i ukupnim rezultatom 8:1 prošli u četvrtfinale.

KL:

Heroj slavnog tima iz Rio de Žaneira bio je napadač Pedro, koji je bio četvorostruki strelac – golove je postizao u petom, 47, 67. i 79. minutu. Golove za pobednika postigli su Gabrijel Barbosa i Mateus Franka, a zanimljivo je da je Kinjones na ovom meču postigao i gol za svoj tim, ali i autogol.

Naredni protivnik Flamengu u velikom derbiju biće Korintijans, koji je eliminisao Boku Juniors sa 1:0 u svom dvomeču osmine finala.

Flamengo je aktuelni vicešampion ovog takmičenja – u finalu prethodnog izdanja savladao ih je Palmeiras, koji je takođe u četvrtak rano ujutru obezbedio plasman među najboljih osam.

Palmeiras je takođe boi veoma ubedljiv – sa 5:0 (1:0) porazio je paragvajski Sero Portenjo. Samudio je postigao autogol u prvom poluvremenu, a u finišu su mrežu Paragvajaca tresli Roni (dvaput), Breno Lopes i Gomez, pa je tako Palmeiras novi korak ka odbrani titule napravio ukupnim rezultatom 8:0.

Palmeiras takođe očekuje brazilski derbi, a rival u narednoj rundi biće im Atletiko Mineiro.

River Plejt je na domaćem „Monumentalu“ odigrao 0:0 sa Velez Sarsfildom, pa je ekipa Marsela Galjarda ukupnim rezultatom 1:0 eliminisana. Veles u četvrtfinalu igra protiv Taljaresa iz Kordobe, koji je sa 2:0 pobedio Kolon Santa Fe u još jendom argentinskom derbiju sa ukupnih 3:1 prošao dalje. Postigao je Matijas Suarez gol za River u 79. minutu, ali je veliko slavlje domaćih navijača preduhitrila odluka VAR da se pogodak poništi.