Haićani eliminisani zbog vize, odlično veče za Meksikance

Kruz Azul
Photo by Agustin Cuevas/Getty Images

Već je poznat prvi četvrtfinalista KONKAKAF Lige šampiona, to je Nju Ingland Revolušn, ali nažalost ne posle borbe na terenu.

Američki tim trebalo je da se sastane sa Kavalijem, ekipom sa Haitija, ali ekipa iz Srednje Amerike nije uspela da dođe do viza za SAD i stigne na utakmicu, pa je Revolušn prošao dalje bez borbe.

Revolušn u četvrtfinalu čeka bolji iz dvomeča Saprisa – UNAM, u kojem je prva utakmica završena rezultatom 2:2. Dvostruki strelac za Saprisu bio je 37-godišnji veteran Kristijan Bolanjos, koji je oba puta anulirao prednost gostiju, golovima Koroza i Dinena.

U četvrtak na petak po srednjoevropskom vremenu, odigrane su još tri prve utakmice osmine finala. Meksički Leon je kao gost savladao Guastatoju iz Gvatemale 2:0, a strelci su bili Fernandez u 24. i Ernandez deset minuta kasnije.

Kruz Azul, još jedan meksički predstavnik, bio je uspešan kao gost – pobeda 1:0 nad kanadskim Fordžom, pogotkom Romula Otera u 30. minutu.