Hamarbi brojao do pet, trijumf Elfsborga u 90+7.

Fudbal ostalo 11. jul. 202119:27 > 19:31
Hammarby
Guliver Image / BB201206JB022

Fudbbaleri Hamarbija pobedili su Degerfors na svom terenu sa ubedljivih 5:1 u 11. kolu Alsvenskana.

Ekipa iz Stokholma upisala je četvrti trijumf u novoj sezoni na dominantan način. Bojanić u 44, Amu u 52, Svedberg u 81, Andersen u 90+2. i Ludvigson u 90+4. doneli su pobedu Hamarbiju. Jedini gol za goste postigao je Saidi u 45+1.

Hamarbi je šesti na tabeli sa 15 bodova. Degerfors je osmi sa 14.

Norčoping je pogotkom Seme u četvrtom minutu trijumfovao protiv Mjalbija na strani i sa 17 poena zauzima treću poziciju. Mjalbi je 12. sa 10.

Geteborg je rezultatom 3:2 dobio Estersund na gostovanju. Sigtorson u 12, Erikson u 45. i Soder u 78. doneli su slavlje gostima. Za domaće su Baptist u 57. i Kron u 88. bili precizni.

Elfsborg je kod kuće srušio Erebro golom Holsta u 90+7. minutu – 2:1. Domaćin je prethodno poveo preko Romera u 60, da bi Erebro poravnao pogotkom Humeta u 84, ali su bodovi ostali u Borasu.