Haos u borbi za titulu – Hamarbiju derbi Stokholma

Ostale lige - Fudbal 17. okt 202119:27 > 19:28 0 komentara
Hamarbi, AIK
Guliverimage/MAXIMxTHORE

Fudbaleri Hamarbija u gradskom derbiju 23. kola prvenstva Švedske minimalnim rezultatom pobedili su AIK i tako dodatno zakomplikovali borbu za titulu.

Domaćin je bio bolji rival, a do tri boda pred prepunim tribinama Tele2 Arene u Stokholmu došao je golom Akinkunmija Amoa u 58. minutu. Nigerijskom internacionalcu to je bio sedmi pogodak u sezoni.

Srpski internacionalac iz Bojan Radulović od 73. minuta bio je na terenu, ali nije pomogao svom timu da izbegne peti poraz u sezoni. Golman Budumir Janošević je bio na klupi za rezerve.

AIK je ostao na prvom mestu sa 44 boda, koliko imaju Malme i Jurgorden (meč manje), slede Norkoping i Elfsborg sa po 39, takođe, sa utakmicom manje, Hamabri i Kalmar, koji je u nedelju ubedljivo poražen na gostovanju Mjalbiju 4:0, sa po 37…

Ceo meč za Mjalbi odigrao je nekadašnji fudbaler Rada, Žarkova, Sinđelića i Radnika Ivan Kričak.

Geteborg je u borbi za opstanak savladao Orebro 2:0 i pobegao je iz zone ispadanja sa 25 bodova. Orebrto je ostao na pretposlednjoj poziciji sa 16 bodova, dok Halmštad, koji je u zoni plasmana u baraž ima 23.