Haos u Meksiku: Desetine povređenih u tuči na stadionu

Ostale lige - Fudbal 6. mar 202210:00 > 10:40 0 komentara
AP Photo/Sergio Gonzalez

Duel Keretara i Atlasa u meksičkom prvenstvu prekinut je zbog tuče na tribinama, u kojoj je povređeno desetine navijača, od kojih je dvoje u kritičnom stanju.

Zvanično je saopšteno da su povređene 22 osobe, od kojih je devet prebačeno u bolnicu, dvoje u kritičnom stanju. Iako su se na društvenim mrežama pojavile informacije da ima preminulih, ta pisanja nisu potvrđena.

Kako prenose mediji, do sukoba na tribinama došlo je u drugom poluvremenu. Navijači su u 63. minutu utrčali na teren stadiona ‘Korehidora’ kako bi izbegli tuču.

Pošto se nasilje prenelo na teren, sudija Fernando Gerero je odlučio da prekine utakmicu. Rezultat je bio 1:0 za Atlas.

Predsednik takmičenja Mikel Ariola izjavio je da je nasilje ‘nedopustivo’ i da će biti izrečene primerene kazne onima koji su odgovorni za ono što se desilo. Saopštio je i da se ostali mečevi neće igrati.

Disciplinska komisija je pokrenula istragu.