Het-trik Žinjaka nedovoljan za Tigrove, u finale ide Atlas

Ostale lige - Fudbal 22. maj 20228:07 > 8:11 0 komentara
Azael Rodriguez/Getty Images

Fudbaleri Atlasa plasirali su se u finale Klausure Lige MAX iako su u revanš meču polufinala poraženi u gostima od ekipe Tigresa UANL sa 4:2.

Plasman u finale donela im je ubedljiva pobeda od 3:0 u prvoj polufinalnoj utakmici igranoj u Gvadalahari.

Revanš meč obeležio je francuski as Žan-Pjer Žinjak postigavši prva tri gola za Tigrove (54. penal, 59, 74. penal), međutim to nije bilo dovoljno za prolaz jer su prethodno gosti poveli u finišu prvog poluvremena preko Kinjonesa (45).

Tigrovi su golom Čileanca Lihnovskog poveli u 81. minuru sa 4:1, ali je Roča u desetom minutu sudijske nadoknade vremena golom iz penala za goste postavio konačnih Tigrews – Atlas 4:2.

Atlas će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Pačuka – Amerika. U prvoj polufinalnoij utakmici bilo je nerešeno 1:1.