Hirošima slomila otpor Kašive, novi poraz Fukuoke

Tullio M. Puglia, Getty Images Sport

Fudbaleri Kašima Antlersa savladali su Avispa Fukuoku u meču 25. kola japanske Džej-lige rezultatom 2:0. Hirošima je kao gost dobila Kašivu Rejsol 3:2.

Već u 10. minutu je Kašima povela – bio je to autogol Hiracuke.

Drugi gol viđen je u završnici meča – Everaldo je postigao pogodak u trećem minutu sudijske nadoknade.

Kašiva je druga na tabeli sa 43 boda, pet manje od vodeće Jokohame. Avispa Fukuoka je na 13. poziciji sa 27 bodova i pretrpela je drugi poraz u nizu, a deveti ukupno.

Hirošima je povela protiv Kašive u četvrtom minutu pogotkom Ben Kalife, a izjednačio je Muto u 41. minutu, pa se na pauzu otišlo uz nerešen rezultat.

Povela je Kašiva u 48. minutu autogolom Arakija, ali su Macumoto i Fudži vratili prednost gostima golovima u 61. i 67. minutu i tako doneli tri boda svom timu.

U preostala dva nedeljna meča 25. kola Šimicu S-Pulse je slavio kao gost 2:0 protiv Gamba Osake, dok je duel Sagan Tosua i Nagoje Grampus završen bez golova.