Ilečić het-trikom srušio Zvezdu, Dinamo u finalu

Fudbal ostalo 11. jun 202212:26
Sportklub

Fudbaleri Dinama iz Zagreba prvi su finalisti Sokerbet Kupa prijateljstva.

Dinamo je u polufinalu savladao Crvenu zvezdu rezultatom 3:0 (1:0). Heroj meča bio je Leni Ilečić koji je postihao sva tri gola.

Vezni red je donosio prevagu Dinamu, ali i nekoliko dobrih rešenja u odbrani u dva, tri navrata kada je Crvena zvezda uspevala da dođe pred gol Dinama.

Modri su strpljivo gradili igru, a najbolju šansu u prvom poluvremenu videli smo u 27. minutu. Leni Ilečić se našao dam pred golmanom, ali je Lainović reagovao veoma sigurno.
Dobio je Dinamo korner nakon toga i odigrao očigledno uigranu akciju, uporno je Gurlica dva puta vraćao loptu u kazneni prostor, a Ilečić je uspeo da zatrese mrežu za 1:0.
Zagrepčani su nakon toga igrali još lakše, držali loptu i mirno poluvreme priveli kraju.
Nizali su se napadi Dinama i u nastavku meča. I ponovio se sličan scenario iz prvog poluvremena.
Ilečić je promašio zicer u 46. minutu, Dinamo je dobio korner, a onda Ilečić veoma efektno sa ivice kaznenog prostora trese mrežu za 2:0.
Retki su bili pokušaji Cevene zvezde, pokušavali su crveno-beli dugim loptama i preskakanjem igre, ali uvek je neko spremno čekao da to zaustavi.
Dobru priliku je Dinamo imao i preko Dizdarevića u 55. minutu, ali je Lainović bio dobar.
Tek minut kasnije, usledio je novi napad, Ilečić je dobio dobru loptu i postigao svoj treći gol na utakmici.
U drugom polufinalu sastaju se Partizan i Vojvodina.