Internasional „preživeo“ do penala, a onda promašio prva tri

Ostale lige - Fudbal 12. avg 20229:32 > 10:25 0 komentara
Markos Kaseda
REUTERS/Diego Vara via Guliver

Fudbaleri peruanskog Melgara poslednji su učesnici polufinala Kopa Sudamerikana, drugog po kvalitetu južnoameričkog klupskog takmičenja. Ekipa iz Arekipe je posle penala u brazilskom Porto Alegreu eliminisala Internasional jer posle 90 minuta nije bilo golova. I u prvom meču rezultat je bio 0:0.

U polufinalu će Melgaru rival biti ekvadorski Independijente del Valje, a prvi duel je na programu 31. avgusta.

Kopa Sudamerikana:

Napadao je češće Internasional, VAR im je poništio gol Edensilsona u 25. minutu, ali su od 74. morali da igraju sa igračem manje pošto je crveni karton dobio Gabrijel.

Ipak, došli su do penal-serije u kojoj su neprecizni bili Edenilson, Tajson i De Pena u prva tri izvođenja, pa su gosti iz Perua iskoristili taj „poklon“, iako je Galeano sa druge strane promašio jedanaesterac. Maestralan je bio golman Karlos Kaseda koji je odbranio sva tri penala.

U drugom polufinalu sastaju se Brazilci – Atletiko Goijanijense i Sao Paulo. Prošlogodišnji osvajač ovog takmičenja je brazilski Atletiko Paranense.