Izrael: Šampion Makabi TA preuzeo prvo mesto

fudbal lopta stadion
Shutterstock, Inc

Odigrane su poslednje dve utakmice 24. kola prvenstva Izraela, šampion Makabi bio je ubedljiv u Tel Avivu protiv Beitara iz Jerusalima 4:1, dok su Ašdod i Hapoel Hadera igrali neršeno 1:1.

Sve se u izraelskom šampionatu vrti oko Makabija. Jedan Makabi pobedio je drugog imenjaka i omogućio trećem da preuzme prvo mesto na tabeli.

Profitirao je aktuelni šampion, Makabi iz Tel Aviva. Iskoristio je kiks Makabija iz Hapoela, koji je u subotu poražen na svom terenu od Makabija iz Petah Tikve 0:2.

Prvak Izraela je na stadionu Blumfild u Tel Avivu ugostio Beitar i došao do sigurne pobede od 4:1. Strelci su bili Šehter (28), Šua (autogol, 48), Saborit (penal, 53) i Rikan 75. za Makabi, Ohana u 70. za Hapoel. U startnoj postavi gostiju bio je nekadašnji fudbaler Partizana i reprezentativac Crne Gore Marko Janković.

Po dva gola i crvena kartona

U Ašdodu u duelu istoimenog kluba i Hapoel Hadere poveli su gosti preko Rotmana (12), da bi u 41. minutu ostali sa igračem manje, pošto je drugi žuti, odnosno crveni karton dobio Lababidi. Domaćin tim je došao do izjednačenja u 85. minutu preko Baja, da bi u poslednjim trenucima meča takođe ostao sa deset igrača, isključen je Azulaji. U ekipi Ašdoda na klupi za rezerve igrače bio je Nenad Cvetković.

Tabela: Makabi Tel Aviv 54, Makabi Haifa 53, Ašdod 39, Makabi Petah Tikva 36, Makabi Netanja 34, itd.