Jokohami derbi za +8 na vrhu tabele

Fudbal ostalo 30. jul 202214:04 > 14:07
Getty Images/Patrick Smith

U derbiju sezone japanske Džej-lige Jokohama F. Marinosi pobedili su Kašima Antlers rezultatom 2:0 i povećali prednost na vrhu tabele na osam bodova u odnosu na današnjeg rivala.

Derbi 23. kola Džej-lige odigran je u prekrasnom ambijentu na Nisan stadionu iako je travnati tepih bio u izuzetno lošem stanju.

Viđena je ravnopravna igra u prvih pola sata u kojoj je Kašima uspela da stvori nekoliko polušansi preko Suzukija, ali domaći su podizali formu iz minuta u minut.

Prvi gol na meču delo je Brazilaca – Elber je prosledio loptu Andersonu Lopezu, koji je vratio pas Elberu za njegovm četvrti gol u sezoni.

Odmah na startu drugog poluvremena meč je rešen posle kornera i loše izbačene lopte iz šesnaesterca, sa dvadesetak metara po zemlji šutirao je Ivata, a lopta je uspela da se sakrije od golmana i ode u njegov donji levi ugao.

Do kraja meča menjani su i Muskat i Vajler brojne igrače, ali nije bilo promene rezultata.

Kašima je i dalje na poziciji broj 2 iako će borba da se to mesto zadrži biti dosta teška s obzirom na to da je najbolji igrač i strelac Ueda otišao u Belgiju i danas će debitovati u dresu Serkl Briža protiv Anderlehta.

Domaći nastavljaju i svoj pohod ka petoj tituli prvaka Japana.

U ostalim mečevima Hokaido Saporo i Nagoja Grampus odigrali su nerešeno 2:2, Ivata je dobila Šonan Belmare 1:0, a Serezo Osaka Avispa Fukuoku 2:0.

Gamba Osaka i Kjoto su podelili bodove 1:1, dok je Tokio bio bolji od Sanfres Hirošime 2:1, Urava je sa 3:1 slavila protiv Kavasaki Frontalea, dok je Kašiva Rejsol odigrala 1:0 protiv Visel Kobea.