Jovanovićev PAO sa igračem više izbegao poraz u 97.

Panatinaikos Print screen Sport Klub PAO 2
Print screen/Sport Klub

U Grčkoj je u sredu odigrano pet utakmica 15. kola Superlige. Najveće iznenađenje dogodilo se u Atini gde je vodeći Panatinaikos izbegao poraz u poslednjim trenucima meča sa ekipom OFI-ja, iako je praktično ceo meč imao igrača više.

Grčka

Meč na stadionu „Apostolos Nikolaidis“ završeno je nerešeno – 1:1.

Gosti sa Krita su već u osmom minutu ostali sa igračem manje, crveni karton dobio je defanzivac iz Obale Slonovače Samuel Johu.

Ne samo zbog te činjenice, domaćin je bio apsolutni favorit. Imao je potpunu inicijativu, ređao je napade, pogađali su njegovi fudbaleri i okvir gola, ali nikako nisu uspevali da ubace loptu u mrežu.

I onda u 59. minutu šok: brz kontranapad gostiju, centaršut Balogijanisa sa leve strane i skok Erika Larsona. Domaći golman Italijan Brinjoli je intervenisao, ali je nakon VAR provere potvrđeno da je lopta ipak prešla gol liniju – 0:1.

Od tog trenutka ekipa srpskog trenera Ivana Jovanovića krenula je još agresivnije na gol gostiju. Napadala je, ali i propuštala prilike i poluprilike. Sve do sedmog minuta sudijske nadoknade vremena kada je 22-godišnji Fotis Joanidis ipak sprečio da lider doživi prvi poraz u sezoni – 1:1.

Tim Ivana Jovanovića je uprkos ovom kiksu i dalje prvi na tabeli sa 39 bodova, četiri više od gradskog rivala AEK-a koji je bio više nego ubedljiv kao gost na Volosu. Pobedio je sa 4:0 golovima Mitoglua u 16, Pinede u 30, Van Verta u 35. i Garsije u 67. minutu. Domaćem timu nisu pomogli ni srpski internacionalci Ožegović i Deletić.

Print screen/Sport Klub (AEK)
Print screen/Sport Klub (Radost fudbalera AEK-a)

Najubedljiviju pobedu večeri zabeležio je šampion Olimpijakos na „Karaistakiju“ protiv Asterasa – 5:0! Strelci su bili Pep Biel u 4, Hames Rodrigez u 35, Bakambu u 68, Gari Rodriges u 84. i Masuras u 90+1- minutu.

Ovom pobedom Oly se izjednačio po bodovima na trećem i četvrtom mestu sa ekipom PAOK-a, koja je igrala samo nerešeno u gostima protiv Atromitosa (1:1). Za goste iz Soluna ceo meč odigrao je srpski reprezentativac Andrija Živković, dok je njegov prezimenjak Živko Živković bio rezervni golman.

Levadijakos na čijem je golu stajao Stefan Stojanović pobedio je na svom terenu Jonikos 1:0.

Rezultati: Panatinaikos – OFI 0:1, Olimpijakos – Asteras 5:0, Volos – AEK 0:4, Levadijakos – Jonikos 1:0, Atromitos – PAOK 1:1.