Joveljić „kratkih rukava“ u derbiju Los Anđelesa

Dejan Joveljić
Kirby Lee-USA TODAY Sports via Guliver

U noći između petka i subote po srednjoevropskom vremenu igrale su se tri utakmice MLS šampionata, a u centru pažnje bio je derbi drugog najvećeg grada u SAD – Los Anđeles FC savladao je Los Anđeles Galaksi rezultatom 3:2 (1:0).

Dva gola za pobednika postigao je Sifuentes, strelac je bio i Arango, dok su golove za „Galaksiju“ dali Gradnsir i Raveloson.

MLS:

LAFC proslavio je pobedu zajedno sa svojim najpoznatijim igračem – Garetom Bejlom, iako Velšanin još nije zaigrao za novi klub.

U poraženom timu kao starter igrao je najbolji srpski šahista među fudbalerima – napadač Dejan Joveljić. On je zamenjen u 71. minutu.

LAFC je prvi na tabeli Zapadne konferencije sa 39 bodova, a Galaksi ima 27.

Filadelfija Junion bila je više nego ubedljiva na domaćem terenu protiv Di-Si Junajteda u derbiju istočne obale – bilo je 7:0 (5:0). Tri gola postigao je Karanza, koji je promašio i jedan penal, Bedoja i Ure bili su dvostruki strelci na „Subaru parku“.

Minesota Junajted je u Britanskoj kolumbiji kao gost pobedila Vankuver Vajtkepse sa 3:1 (0:0) posle preokreta. Vodili su „Beli vrhovi“ golom Kavalinija od 66. minuta, a pogotke za američki tim postigli su Lorens, Amarilja i Fragapan.