Joveljić promašio penal, poraz Galaksija u Dalasu

Ron Chenoy-USA TODAY Sports

Los Anđeles Galaksi poražen je u gostima od Dalasa 1:0 u okviru američke MLS lige, a veliku prilika da timu iz Grada anđela donese bod propustio je srpski internacionalac Dejan Joveljić.

Domaći su do prednosti i ispostavilo se odlučujućeg pogotka stigli već u petom minutu. Strelac je bio argentinski veteran Hara.

povezane vesti

Joveljić po običaju nije počeo meč za Galaksi. Ušao je u igru u 63. minutu umesto Brazilaca Koste, a samo tri minuta kasnije mladi špic je promašio penal za izjednačenje. Iako su imali mnogo veći posed, igrači iz El- Eja nisu stigli do remija.

Gonzalo Iguain je pokazao da i dalje može da igra na vrhunskom nivou. Argentinac je upisao het-trik u remiju njegovog Intera iz Majamija sa Sinsinatijem. Meč je završen 4:4.

Strelac za tim sa Floride bio je još Mekvej, dok su za goste iz Ohaja po dva puta pogodili Brener i Vaskez.

Ostali rezultati: Montreal – Njujork siti 0:0, Filadelfija – Hjuston 6:0, Nešvil – Vankuer 1:1, Nju Ingland – Toronto 0:0, Kanzas siti – Ostin 0:2, San Hoze – Ril Solt Lejk 2:2.